Novak Đoković takmičenje na mastersu u Majamiju završio je u osmini finala pošto je poražen od Roberta Bautiste Aguta sa 1:6, 7:5, 6:3

Prvi set rešio je ekspresno Nole. Agut je bio totalno van ritma, nije znao šta ga je snašlo. Novak je brzinski napravio tri brejka i posle samo 32 minuta igre dobio prvi set sa  6:1 sa pola snage. Delovalo je da će lako do trijumfa, ali...Krenula su kola nizbrdo. Novak je dobio prvi set sa pola snage, za samo 32 minuta. U drugom je Bautista Agut podigao nivo igre, ali je Novak uspeo da odbije nalet Španca, potom je usledila pauza zbog kiše koja je više prijala Agutu. Podigao je nivo igre, uspeo da dođe do drugog seta, a potom i slomi otpor Novaka u odlučujućem trećem delu igre. U nastavku je Agut opustio ruku, nije više imao šta da izgubi. Uspeo je i da oduzme servis gem prvom teniseru sveta i povede sa 2:1. Ali, pregrmeo je Nole brzo krizne momente. Potom je zbog pljuska  meč prekinut pri vođstvu Aguta 5:4. Novak se vratio, osvojio svoj servis gem, ali je onda srljao iz greške u grešku, to je Španac kažnjavao, dobio set sa 7:5 i izjednačio rezultat u meču na 1:1.

Odlučujući set bolje je počeo Španac, koji je napravio brejk i poveo 3:1. Ali, već u narednom gemu Nole je uzvratio ribrejkom i vratio set na početak. Međutim, opet je naš as prvi poklekao. Nije išlo, pa nije. Španac je poveo 4:2, pa 5:2 i nakon dva sata i 32 minuta igre iskoristio prvu meč loptu za veliku pobedu.

Bautista Agut će se za plasman u polufinale boriti sa Džonom Iznerom, koji je savladao Kajla Edmunda sa 2:0 u setovima.